Musica Vocale 2009

Gdańskie Dni Wokalistyki MUSICA VOCALE 2009

w całości były poświęcone Halinie Mickiewiczównie – wyjątkowej osobie, wybitnej śpiewaczce i znakomitemu pedagogowi. Śpiewała w Polsce i za granicą, mieszkała w Warszawie, a później w Gdyni. 

Szlifowała wokalne talenty młodzieży w gdyńskim Teatrze Muzycznym, szczecińskim Teatrze Muzycznym oraz gdańskiej Akademii Muzycznej. Odeszła od nas 19 listopada 2001 roku. Wspominamy ją każdego roku o tej porze. 

Tym razem nadarza się wyjątkowa okazja. Po kilku latach żmudnej pracy wydana została książka Katarzyny I. Gawęckiej, zatytułowana „Halina Mickiewiczówna. Ciepło głosu i serca." 

Biografia powstała na podstawie dokumentów, pamiątek i licznych wywiadów przeprowadzonych przez autorkę. Książka z pewnością jest ciekawym spotkaniem z Haliną Mickiewiczówną zarówno dla tych, którym się wydaje, że bardzo dobrze ją znali, jak i tych, którzy nie znali jej wcale. Integralną częścią książki jest płyta z nagraniami Maestry, nigdy dotąd niepublikowanymi. 

Gdańskie Dni Wokalistyki uświetnił koncert w wykonaniu śpiewaczki o uznanej, światowej renomie, sopranu koloraturowego – Katarzyny Dondalskiej, która rozpoczęła edukację wokalną pod kierunkiem Maestry w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Organizatorem imprezy był: Wydział Wokalno-Aktorski i Katedra Wokalistyki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku 


Organizatorem imprezy był:


Wydział Wokalno-Aktorski i Katedra Wokalistyki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku


Strona internetowa Gdańskich Dni Wokalistyki MUSICA VOCALE 2009

Plakat Musica Vocale 2009